Başkent’ten van’a en büyük yardım...فان معظم Başkent'ten مساعدة ...

Başkent’ten van’a en büyük yardım...

Van’da yaşanan depremin ardından seferberlik başlatan büyükşehir belediyesi, başkent’ten en büyük yardım filosu’nu da bölgeye uğurladı.

Başkent’ten van’a en büyük yardım...

Van’da yaşanan depremin ardından seferberlik başlatan büyükşehir belediyesi, başkent’ten en büyük yardım filosu’nu da bölgeye uğurladı.

54 tırla yola çıkan 62 kilogramlık koliler halindeki 1240 tonluk yardım paketinde, 5 kişilik 20 bin aileye yaklaşık 2 ay yetecek kadar gıda ve temizlik malzemesi bulunuyor

akm alanından yola çıkan yardım filosunu büyükşehir belediye başkanı gökçek, aso başkanı özdebir, kurtlar vadisi dizisinin oyuncularından necati şaşmaz ile belediye bürokratları uğurladı

başkan gökçek: “van’daki felaket yüreğimizi yaktı”

“van depremi dolayısıyla başlayan seferberlik, kardeşliğin sınırlarını çok net gösteriyor”

“van ayağa kalkana kadar bütün türkiye’nin gösterdiği

Hassasiyeti ankara da gösterecek. Yardımlarımız olanca

Hızıyla devam edecek”

Büyükşehir Belediyesi, Van’ın yaralarını sarmak üzere Başkent’ten gönderilen en büyük yardım filosunu bölgeye uğurladı. Deprem bölgesine 54 TIR’la 1240 tonluk gıda ve temizlik maddesi gönderildi.

Atatürk Kültür Merkezi (Eski Hipodrum) Alanı’nda toplanan TIR’ları, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ASO Başkan Nurettin Özdebir, Kurtlar Vadisi dizisinin oyuncularından Necati Şaşmaz, belediye meclis üyeleri ve bürokratların yanı sıra Van’da iki yakınını kaybeden bir depremzede uğurladı.

Dünyanın dört bir ucundan yükselen yardım çığlıklarına sessiz kalmayan, hangi ülkede, hangi ilde deprem, sel, yangın gibi doğal bir afet meydana gelse yardıma ilk koşan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Van’da yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmak için de büyük bir seferberlik başlattı.

Hızlı adım atarak, Arama Kurtarma Timi ile bölgenin acil ihtiyacı ekmek, su, battaniye gibi malzemeleri ilk günden uçakla gönderen Büyükşehir Belediyesi, daha uzun vadeli destek amacı taşıyan 54 TIR dolusu 1240 ton gıda ve temizlik maddesini de bölgeye uğurladı. 62 kilogramlık koliler halindeki yardım paketinde, 5 kişilik 20 bin aileye yaklaşık 2 ay yetecek kadar gıda ve temizlik malzemesi bulunuyor.

Atatürk Kültür Merkezi (Hipodrum) alanında toplanan TIR’ları uğurlamaya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, burada yaptığı konuşmada, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Ankara halkı adına yapmakta olduğumuz yardımların bugün yine bir bölümünü Van’a, Erciş’e ayrı ayrı gönderiyoruz. Bu Ankaralıların yaptığı en büyük yardım olacak” dedi.

“Türk milleti büyük bir millet”

TIR’larda yer alan toplam 1240 ton gıda ve temizlik maddesinin 20 bin aileye ulaşacağını ve her bir aileye 62 kilogramlık 5 ayrı kolinin teslim edileceğini ifade eden Başkan Gökçek, bu yardımların Erciş ve Van kriz merkezleriyle yapılan görüşmelerin ardından yola çıkarıldığını ifade etti.

Başkan Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Van’daki felaket yüreğimizi yaktı. Cenabı Allah hayatını kaybedenlere rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, hayatta kalanlara acil şifalar, ailelere sabır versin. Burada özellikle Van depremi dolayısıyla başlayan seferberlik, kardeşliğin sınırlarını çok net gösteriyor. Türkü Kürdü ayırt etmeye çalışanların, özellikle son dayanışmayla yüzleri kapkara hale geliyor. İşte bu olay ülkenin birlik ve bütünlüğünü çok net gösteriyor. İnsanların nasıl akın akın para verdiğini birlikte gördük. Kamyonlarla yardımların gönderildiğini gördük. Bu Türk milletin büyüklüğünü gösteriyor. Türk milleti büyük bir millet. Cenabı Allah bir daha böyle bir acı vermesin.”

“Yardımlar devam edecek”

Belediye meclis üyelerinin bizzat TIR’larla beraber Erciş ve Van’daki deprem bölgesine gideceği bilgisini veren Başkan Gökçek, yardımların devam edeceğini söyleyerek, “Allah nasip ederse 3 bin adet ısıtma aracını da inşallah yarın Erciş’e yetiştirmeye çalışacağız. Van ayağa kalkana kadar bütün Türkiye’nin gösterdiği hassasiyeti Ankara da gösterecek. Yardımlarımız olanca hızıyla devam edecek. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın bir zamanda Van’a ikinci bir ziyarette bulunacağını ifade eden Başkan Gökçek, “Belki başka görevler yüklenir, bunu da şerefle yapmaya hazırız. Yıkılan yerleri ayağa kaldırmak şerefimiz. Ankaralılar adına bunları yapacağız inşallah” dedi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 14 şirketin yıllık karından da bölgeye Kızılay aracılığıyla yardım göndereceğini açıklayan Başkan Gökçek, ilk olarak ANFA’nın 1 milyon TL yardım için yönetim kurulu kararı aldığını söyledi.

Şaşmaz: “kötü gün dostluğunu gösterdik”

Başkan Gökçek’in daveti üzerine mikrofonu alarak düşüncelerini açıklayan Kurtlar Vadisi başrol oyuncusu Necati Şaşmaz ise deprem nedeniyle duyduğunu üzüntüyü paylaşarak, “Birbirimize kötü gün dostluğunu gösterdik. İnşallah bu dostluk iyi günlerde de büyüyecek. Afet kardeşliğimiz artarak devam edecek. Bu bizi daha da yakınlaştırır” dedi.

Van’ın ikinci doğum yeri olduğunu, Ankara’da ise bir süre yaşadığını aktaran Şaşmaz, “Ankara’dan Van’a bu kucak dolusu ihtiyaç malzemesini gönderirken burada bulunmak ve bu olaya şahit olmak istedim. Ayrıca bana birkaç gündür basından da soruyorlardı. Van’da aile dostlarımdan, akrabalarımdan evleri zarar görenlere Elazığ’daki evimizde bakmaya çalışıyoruz. Bizler kendimizce böyle bir yardım yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Gökçek, yardımların Kriz Merkezi’ne teslim edileceğini belirterek, “Van’da Van valisi, Erciş’te de Ağrı Valisi Kriz Merkezilerini yönetiyor. Her iki valimizin de bu yardımdan haberi var. Yardımların paket içinde olması bir avantaj. Paketler Valilik aracılığıyla ile dağıtılacak” açıklamasını yaptı.

Konuşmaların ardından, üzerinde “Ankara Büyükşehir Belediyesi Depremzedelerin Yanında” yazılı TIR’lar Van’a hareket etti.

Kolilerde neler var?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin temel ihtiyaçları göz önünde bulundurarak hazırladığı yardım kolilerinde bulunan gıda ve temizlik ürünleri şunlar:

“2 kg zeytin, 1.660 gr salça, 1.500 gr tuz, 2 kg peynir, 10 kg makarna, 5 kg ayçiçeği yağı, 5 kg un, 2 kg arpa şehriye, 3 kg çay, 6 kg şeker, 2’şer kg iki farklı türde reçel, 2 kg tahin helvası, 5 kg pirinç, 2 kg fasulye, 2 kg nohut, 2 kg bulgur, 3 kg çamaşır deterjanı, 750 gr tuvalet sabunu, 1 kg banyo sabunu, 2 kg sıvı bulaşık deterjanı.”

Necati şaşmaz: “ankara trafiği çok rahat”

Yardım konvoyunun uğurlama töreni öncesi Kurtlar Vadisi dizisinin başrol oyuncusu usta oyuncu Necati Şaşmaz’ı makamında kabul eden Başkan Melih Gökçek, Şaşmaz ile bir süre sohbet etti.

Bir gazetecinin, Ankara’ya ilişkin düşüncelerini sorması üzerine Şaşmaz, “Melih bey Ankara’yı çok değiştirdi. Ben, Amerika’ya gitmeden önce Ümitköy’de ailemle oturuyordum. Eskiden trafikte çok sıkıntı yaşardık. Ancak şimdi Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek sonrasında ulaşımın bayağı bir rahatladığını gördüm. Ayrıca Başkent Ankara’da büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandığına da şahit oldum” cevabını verdi.

Başkent’in zengin ve modern görüntüsüyle çok güzel bir şehir haline geldiğini de kaydeden Necati Şaşmaz, “Sayın Başkanı tebrik ediyorum. Zaten halk da kendisini bu makama seçerek bu başarısını onaylıyor” dedi.

Başkan Gökçek’in, “Filmi hep İstanbul’da çekiyorsunuz. Artık filmlerinizde Ankara’nın da belli bölümleri geçecek değil mi?” sorusu üzerine de Şaşmaz, “Ankara’da da Ankara Kurtlar Vadisi yaparız. Ankara’da bir kurt vadisi bulursak, orada da yaparız” diye konuştu.

فان معظم Başkent'ten مساعدة ...
دعت başkent'ten فان بدأت التعبئة بعد وقوع الزلزال في بلدية العاصمة، وداع إلى الأسطول الأضخم حجما في المنطقة المساعدات.

فان معظم Başkent'ten مساعدة ...دعت başkent'ten فان بدأت التعبئة بعد وقوع الزلزال في بلدية العاصمة، وداع إلى الأسطول الأضخم حجما في المنطقة المساعدات.

62 كيلوجراما من 54 طردا في شكل المبين tırla حزمة مساعدات من 1240 طن، أي ما يكفي لأشهر حوالي 2 إلى 5 أشخاص، و 20 ألف أسرة من المواد الغذائية ومواد التنظيف

منطقة العاصمة، دعت رئيس بلدية الأسطول التي وضعت لمساعدة بأنقرة MAG، اسو Özdebir الرئيس، وادي الذئاب مع مجموعة من اللاعبين البيروقراطيين البلدية وداع إلى العار

MAG الرئيس: "حرق قلوب كارثة فان"

"التعبئة، والتي بدأت نتيجة للزلزال فان، ويظهر بشكل واضح جدا في حدود الأخوة"

"فان حتى يرفع ويظهر كل تركيا

أنقرة، تركيا، لاظهار حساسية. مساهمات قصوى

سوف تستمر في سرعة "بلدية العاصمة، وأرسلت فان Başkent'ten لتضميد جراح من مساعدات أكبر في المنطقة ودع الأسطول. أرسلت زلزال من 54 طنا من المواد الغذائية 1240 والتنظيف وكيل TIR'la.

أتاتورك المركز الثقافي (ميدان سباق الخيل القديم) المساحة التي تم جمعها المقطورات، رئيس البلدية مليح، ASO الرئيس نور الدين Özdebir، وادي لاعبي الذئاب في سلسلة من العار، وكذلك أعضاء المجالس البلدية والبيروقراطيين الذين فقدوا أحد أفراد أسرته في الزلزال فان ودع اثنين.

أطلقت نهاية صرخات ارتفاع مساعدة من جميع أنحاء العالم في التزام الصمت، في أي بلد، والتي زلزال مقاطعة، والفيضانات، والحرائق، والمساعدة تأتي في الجولة الأولى من وقوع كارثة طبيعية مثل بلدية أنقرة، لتضميد جراح فان في الزلزال 7،2 تعبئة كبرى.

اتخذت خطوة سريعة، مع حاجة المنطقة الملحة لفريق البحث والانقاذ والغذاء والماء والبطانيات يقودها في اليوم الأول من المواد مثل بلدية العاصمة، التي تهدف إلى دعم على المدى الطويل 54 حمولة شاحنة من المواد الغذائية وعامل التنظيف في المنطقة، وقال وداع إلى 1240 طن. 62 كيلوغرام من حزمة مساعدات على شكل مربعات، 5 أشخاص، حوالي 20 ألف أسرة في 2 أشهر هو ما يكفي من الغذاء ومواد التنظيف.

أتاتورك المركز الثقافي (ميدان سباق الخيل) التي تم جمعها في مجال المقطورات من وداع المطران مليح رئيس البلدية، في خطابه هنا، "اننا نحرز نيابة عن شعب امانة أنقرة أنقرة كجزء من المساعدات لفان اليوم مرة أخرى، وإرسال أحرقت بالفعل على حدة. هذا سيكون عونا كبيرا لبذل قصارى جهده من أنقرة، "قال.

"ان الامة التركية هي أمة"قال 1240 طن من وكيل المواد الغذائية والتنظيف في مجموع TIR'larda سوف تصل إلى 20 ألف عائلة، وسيتم تسليمها الى كل عائلة 62 كيلوجراما، يمثلون خمسة منفصلة لا يتجزأ MAG الرئيس، تمت إزالة هذه المساعدات من الطريق نمت ومراكز الأزمات فان، بعد الاجتماعات.

MAG الرئيس، وقال:

"حرق القلوب فان كارثة. الله سبحانه وتعالى أن يرحم أولئك الذين فقدوا حياتهم، سواء كانت أماكن الجنة، الشفاء العاجل للناجين وأسر تعطي الصبر. هنا، وذلك بسبب وقوع الزلزال بدأت، وخصوصا فان التعبئة، ويظهر بشكل واضح جدا في حدود الأخوة. الأتراك الذين يحاولون التفريق بين الأكراد، وخاصة في التضامن مشاركة يصبح وجوه اسودت. هذا الحادث يظهر بشكل واضح جدا على وحدة وسلامة البلاد. فقد رأينا كيف تدفق الناس مع تلك الاموال. شاهدنا شاحنات من المساعدات المرسلة. وهذا يدل على ضخامة الأمة التركية. الأمة التركية أمة. الله سبحانه وتعالى والتي لا تعاني من هذا القبيل أي أكثر. ""وسوف تستمر المعونة"أعضاء مجلس المدينة سوف تذهب إلى الموقع نفسه وفان TIR'larla نمت مع المجموعة الاستشارية للألغام أن أبلغ الرئيس، سوف تستمر في مساعدة، وقال: "آمل أن الله غدا إذا 3000 أحرقت بالفعل في أداة التدفئة ستحاول زراعة. وأظهر فان ما يصل، حتى يرفع كل من تركيا في أنقرة لاظهار حساسية. وسوف تكون التبرعات على قدم وساق. لا أحد يشك أنها لا؟ "وقال.

صرح رئيس الوزراء التركي رجب طيب اردوغان مؤخرا أن وجدت الرئيس في زيارة لفان Gokcek الثانية، وقال "ربما يتم تحميل بعض المهام الأخرى، على استعداد للقيام شرف لها. Şerefimiz رفع المناطق المنهارة. آمل أن يكون هذا سوف تفعل باسم أنقرة، "قال.

بلدية ضمن الأرباح السنوية للشركة من 14 واصفا رئيس منطقة المجموعة الاستشارية للألغام سترسل مساعدة من خلال الهلال الأحمر، وهو أول جنيه استرليني وقال 1 مليون دولار لمساعدة ANFA'nın أن قرار مجلس الإدارة.دائما "، وأظهرت أسوأ يوم في الصداقة"أخذ الميكروفون بناء على دعوة من الرئيس العار Gokcek لعب دور البطولة في وادي الذئاب الذين يعبرون عن الحزن الذي يشعر به تقاسم بسبب الزلزال "، أظهرت صداقة كل منهما الآخر يوما سيئا. آمل ان تكون هذه الصداقة سوف تنمو بشكل جيد في أيام. وجماعة الاخوان المسلمين من الكوارث تستمر في الزيادة. وهذا هو أقرب إلينا، "قال.

والثاني هو المكان الذي ولد فيه فان، عاش في أنقرة لمعصوم في حين يحيل، "لفان من أنقرة لإرسال المواد التي يجب أن تكون هنا ومل ء الذراعين أراد أن يكون شاهدا على هذا الحدث. بالإضافة إلى الصحافة وتطلب مني بضعة أيام. فان عائلة من أصدقائي، وأقاربي نحاول أن ننظر إلى منزل في إيلاظي المنازل والمتضررين. ونحن نحاول القيام به بالنسبة لنا للمساعدة في مثل هذا "قال.

في وقت لاحق، والإجابة على أسئلة الصحفيين، رئيس المجموعة الاستشارية للألغام، مشيرا إلى أنه سيتم تسليم المعونات مركز الأزمات،: "فان، فان حاكم، ومراكز لمعالجة الأزمات المحافظ يوجه Arjesh في الزراعة. لدينا كل حاكم يعرف عن هذه المساعدة. ميزة أن وباء الإيدز في الحزمة. وسيتم توزيع الحزم من قبل الحاكم، من خلال وأوضح ".

بعد نقل الخطب، و "بلدية أنقرة المقبل لضحايا الزلزال"، والنقل البري الدولي فان.

ماذا يوجد في الصناديق؟أنقرة العاصمة البلدية التي أعدها مع الأخذ بعين الاعتبار الاحتياجات الأساسية من المواد الغذائية ومواد التنظيف في مساعدة kolilerinde ما يلي:

"زيتون 2 كيلوغرام، معجون الطماطم 1660 غرام، 1500 غرام من الملح، و 2 كغم من الجبن و 10 كجم من زيت المعكرونة عباد الشمس،، 5 كغم، 5 كغم من الطحين و 2 كغم من الشعير، والمعكرونة، والشاي، 3 كغم و 6 كغم من السكر، ونوعين مختلفين من كيلوغرام 2'şer مربى، 2 كيلوغرام من حلوى، 5 كجم أرز، 2 كجم فاصوليا، الحمص 2 كجم، 2 كجم من القمح، و 3 كيلوغرامات من مسحوق الغسيل و 750 غراما من الصابون وصابون الحمام 1 كجم، 2 كجم من المنظفات سوائل غسل الاطباق. "العار: "حركة أنقرة مريح للغاية"مساعدة مرافقة قافلة وادي الذئاب مسلسل تألق اللاعبين المخضرمين قبل حفل في مكتبه الذي قبل الرئيس نجاتي Şaşmaz'ı مليح، معصوم وتجاذب اطراف الحديث لفترة من الوقت.

صحفي واحد، بناء على طلب أفكاره حول معصوم أنقرة "، وتغيرت جدا أنقرة مليح بك. كنت جالسا مع Ümitköy'de عائلتي قبل أن يذهب إلى أمريكا. مشكلة في الماضي كان يعيش حركة المرور. لكن الآن، ويخلص السيد رئيس البلدية مليح بعد رأيت للنقل المشترك. أيضا في العاصمة انقرة شهدت تغيرات كبيرة والتحول تحدث قط "، أجاب.

عقدت في العاصمة من ظهور الأغنياء والحديثة وأصبح سجل جيد جدا في العار، "أهنئكم، سيدي الرئيس. بالفعل نجاح العام يوافق أيضا على أن من خلال تحديد هذه السلطة نفسها، "قال.

الرئيس Gokcek "، يلقي كل ما رسم في اسطنبول. الآن، أجزاء معينة من الأفلام التي أنقرة لن تمر؟ "وفي معصوم بشأن هذه المسألة،" وادي الذئاب القيام به في أنقرة في أنقرة. إذا وجدنا الذئب في وادي أنقرة، وهناك سيكون هناك "، قال.


Aucun commentaire

Fourni par Blogger.