Dönüm noktası "Cry taş" Sırlarıأسرار "صرخة حجر" في نقطة تحول

سلط برنامج "نقطة تحول" في الحلقة الماضية الضوء على المسلسل التركي "صرخة حجر" الذي تسبب عرضه بإثارة أزمة ديبلوماسية بين تركيا وجيش الاحتلال في فلسطين, وذلك في ضوء القضية الفلسطينية وأصدائها في ذاكرة الشعب التركي وضميره. حيث استعرض تقريراً خاصاً بداية المؤامرة على فلسطين أيام السلطنة العثمانية مع عرض "ثيودور هرتزل" على السلطان عبد الحميد شراء أرض في فلسطين ليواجه بالرفض السلطاني القاطع. وفي الفقرة الثانية استضاف سعود الدوسري مقدم البرنامج الخبير والباحث في الشؤون التركية محمد نور الدين لإعطاء نبذة تاريخية وسياسية عن القضية الفلسطينية وتداعياتها في تركيا على صعيد الحكومات والشعب.
كما استضاف البرنامج كاتب مسلسل "صرخة حجر" الذي يتحدث عن تحويل النص المكتوب إلى صورة بصرية وهو ما نَسَب الفضل فيه الى مخرج العمل أنور تان. وحاور الدوسري كبير الممثلين هوجام ظافر الذي لعب دور "الجنرال يعقوب" حيث تحدث عن كيفية اختيار الممثلين المحترفين من المسرح الوطني التركي. وبدورها تحدثت الممثلة التركية توفانا توركاي التي قدمت شخصية الفلسطينية "كوثر" عن تجربتها في الأراضي الفلسطينية ونقاط التحول التي أحدثها الدور في حياتها المهنية.
أما الممثل التركي أمير أوغلو الذي لعب دور الضابط إيتان فتحدث عن سر تقبله للعب هذا الدور المُركب عندما عُرض عليه لأول مرة على الرغم من سلبيات الشخصية وحبها للقت¯ل وحقدها على الفلسطينيين.
وبموازاة ذلك, تحدث مازن حايك الناطق الرسمي باسم مجموعة MBC ومدير العلاقات العامة والشؤون التجارية عن قرار المجموعة بعرض العمل على شاشاتها على الرغم من الازمة الديبلوماسية التي كان قد تسبب بها. كما التقى البرنامج بالصحافية في جريدة "الحياة" فيكي حبيب التي تحدثت عن اصداء العمل في الاوساط الصحافية, متطرقة اليه من الناحية النقدية.
Döngü içinde "dönüm noktası" vurgulanan Filistin davasına ve Türk halkı ve vicdan hafızasında yansımaları ışığında, Türkiye ve Filistin'de işgal ordusu arasında diplomatik krize yükseltmek için ekran neden Türk dizisi "taş çığlığı" konulu son ışık. Özel bir rapor Sultan Abdul Hamid'in "Theodore Herzl'in" sunumu ile Osmanlı İmparatorluğu'nun Filistin gün karşı komplo başında yorumlanan nerede, ret Kraliyet kesici yüz Filistin'de toprak satın. İkinci paragrafta Suud Dossary vermek için kısa bir tarihsel ve hükümetler ve insanların düzeyinde Filistin sorunu ve Türkiye'deki yansımaları için politik. Türk işlerine Muhammed Nur el-Din olarak görüşmeci ve araştırmacı uzman tarafından barındırılan
Program aynı zamanda yönetmen Tan Enver çalışma yatırılacaktır görsel bir görüntü içine yazılı metin dönüştürme konuşan bir dizi yazar "taş çığlığı," ev sahipliği yaptı. Ve o Türk Ulusal Tiyatrosu profesyonel oyuncu seçme hakkında konuştu "General James" rolünü oynadı bir diyalog Dosari büyük temsilcilerinden Hujam Zafer, meşgul. Buna karşılık, onu kariyerinin rolü nedeniyle, Filistin topraklarında ve dönüm noktalarını yaşadıklarını hakkında kişisel Filistin "Kausar sağlanan" Türk aktris Tovana Torquay konuştu.
Olumsuz kişilik yönlerini ve asma ¯ için onu sevgi ve Filistinlilere zehir rağmen Eitan o ilk defa tekne teklif edilince bu rolü oynamak için kabul sırrı hakkında konuştu memurunun rol oynadı oglu Türk aktör Prens,.
Buna paralel olarak, buna neden olan diplomatik krize rağmen Mazen Hayek, ekranlarda üzerinde çalışmak için grup kararı için halkla ilişkiler ve ticari ilişkiler MBC Grubu ve yönetmen sözcüsü oluşur. Ayrıca parasal terimlerle tartışmaya açarak, basın çevrelerinde çalışma yankılar hakkında konuştu gazetesinin "Yaşam" Vicky Habib program Basahafah ile bir araya geldi.

Aucun commentaire

Fourni par Blogger.