Ahmet Cem Ersever kimdir

شخصية اصلان حقيقية 100% و اسمه Ahmet Cem Ersever

Ahmet Cem Ersever kimdir?

1950 Erzurum doğumlu. Kerkük Türkleri’ndendir. Resmi adı İstihbarat Grup Komutanlığı olan, halk arasında Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele adıyla anılan biriminin kurucusu ve komutanı olan Jandarma subayı.

Ersever, Güneydoğu Anadolu’da PKK ile yapılan gerilla ve istihbarat çalışmalarının tümünde yer almış, silahlı çatışmalara bizzat katılmış, tüm faaliyetleri yönetmiş, PKK’ya yardım ve yataklık eden kişi ve guruplarla iritbat kurmuş, bunları tam yetkiyle ve Komutanlığa doğrudan bağlı olarak yürütmüştür.

Ersever ile Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu arasındaki ilişki olduğu ve Ersever’in Velioğlu’ndan çok iyi istihbarat aldığı, avukatı Emin Emir (MHP’nin eski lideri Alparslan Türkeş’in de avukatı) tarafından ifade edilmiştir. Özellikle 1989-1990 yıllarında bu ikilinin çok sık görüştüğünden bahseden bahseden Emir, Ersever’in o dönem ‘Düşmanımın düşmanı dostumdur’ ilkesiyle hareket ettiğini ve ayrıca Hizbullah’ın devlet tarafından kurulduğuna dair Ersever’den herhangi bir şey duymadığını da belirtmiştir.

Ersever, Aydınlık gazetesinden Soner Yalçın’a yaptığı açıklamalarda, Yeşil kod adıyla tanınan Mahmut Yıldırım ve bazı faili meçhuller ile ilgili bilgiler verdi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis‘in kuşkulu bir uçak kazasında ölümünden bir ay kadar sonra, binbaşı rütbesindeyken, 17 Mart 1993′de 30 arkadaşı ile birlikte görevinden istifa etti. İstifa mektubunda “Güneydoğu’da yetkili organlar içerisinde oluşturulan bir çete, cereyan eden hadiselerin gerçek boyutlarının Türk Milleti tarafından görülmesini engellemektedir” diyor ve yaşanan gerçekleri ve PKK ile mücadelenin eksikliklerini kamuoyuna duyurmaya çalışacağını açıklıyordu.

Bu arada PKK ile psikolojik mücadele yöntemi olarak Ahmet Aydın takma adıyla “Üçgendeki Tezgah” ve “APO-PKK-Kürtler” isimli kitapları yazmış, ancak geçim sıkıntısı içine düşmüştü. İşadamı Alparslan Ertuğ ile ilişki içindeydi ve eğer kendisine birşey olursa Güneydoğu’dan tanıdığı Hanefi Avcı‘ya haber vermesini istemişti.

Ersever, Aydınlık gazetesine anlattıklarıyla ilgili olarak mahkemeye ifade vermek için 24 Ekim 1993′te Ankara’ya gitti ve bir daha kendisinden haber alınamadı.

1 Kasım’da Ankara Çamlıdere’de sevgilisi Neval Boz’un, 2 Kasım’da Ankara Polatlı’da itirafçı Murat Demir’in ve 4 Kasım 1993′de Ankara Elmadağ’da Ahmet Cem Ersever’in cesetleri jandarma tarafından bulundu. Birbirlerini tanıyan bu üç kişiyi kimlerin öldürdüğü bir sır olarak kaldı.
من مواليد عام 1950 في أرضروم. Türkleri'ndendir كركوك. الاسم الرسمي لجهاز المخابرات قيادة المجموعة، والوحدة المعروفة باسم الاستخبارات في قوات الدرك ومكافحة الإرهاب، مؤسس وقائد قوات الدرك ضابط.

وقد اتخذت Ersever، مع حزب العمال الكردستاني في جنوب شرق الاناضول مكان في كل من حرب العصابات والعمل الاستخباري، وشارك شخصيا في النزاعات المسلحة، وتوجه جميع الأنشطة والأشخاص والمجموعات، وiritbat تثبت ذلك المساعدة والتحريض على حزب العمال الكردستاني، لأنها نفذت في القوة الكاملة، ومتصلة مباشرة إلى قائد.

وإلى أن العلاقة بين حسين زعيم حزب الله Velioglu Ersever Velioğlu'ndan Ersever تلقت معلومات مخابرات جيدة جدا، ويتم التعبير عن المحامي أمير امين المصري (زعيم المحامي البارسلان Türkeş السابق لحزب الحركة القومية)، من قبل. التقى الثنائي تحدث عن كثير من الأحيان تحدث عن، وخاصة في الفترة 1989-1990 أمير، Ersever تلك الفترة "عدو عدوي هو صديقي"، وكذلك على مبدأ أن تأسست الدولة على يد حزب الله أشار أيضا إلى أن Ersever أسمع أي شيء.

Ersever، أعطى سونر Yalçın مشرق في تصريحاته للصحيفة، والمعروفة تحت اسم رمز الأخضر مع يلدريم محمود ومرتكبي بعض المعلومات عن عمليات القتل.

استقال الرئيسية rütbesindeyken، 17 مارس 1993، بيتليس الدرك وفاة أشرف القائد العام الجنرال المشبوهة في حادث تحطم طائرة في الشهر في وقت لاحق، مع 30 من الأصدقاء. خطاب الاستقالة، "عصابة تشكلت في الهيئات المختصة في جنوب شرق، الحجم الفعلي للحادثة التي وقعت يمنعها من أن تكون للأمة التركية"، كما يقول، وأوجه القصور في مكافحة حزب العمال الكردستاني لإعلان العمل، وأوضح الحقائق.

في غضون ذلك، كوسيلة من وسائل القتال مع حزب العمال الكردستاني، احمد الملقب أيدين نفسية "مثلث مقعد" و "الأكراد APO لحزب العمال الكردستاني"، وكتب كتابا بعنوان، ولكن وقعوا في عدم وجود سبل كسب العيش. وكان ألب أرسلان في علاقة مع رجل أعمال، وإذا ارتوغ إذا كان هناك شيء يحدث له أرادوا أن يقولوا لأفشي جنوب شرق المعترف بها حنفي.

Ersever، قد قال للصحيفة فيما يتعلق ضوء لمدة 24 أكتوبر من عام 1993 قد ذهب إلى أنقرة المحكمة للادلاء بشهادته، وكان لم يسمع منه مرة أخرى.

أنقرة في 1 نوفمبر، نوال Boz'un Çamlıdere'de حبيب، المعترف المدفعية مراد دمير أنقرة في 2 نوفمبر و 4 نوفمبر 1993، أنقرة، تركيا احمد نجدت جيم Ersever Elmadağ الجثث التي عثر عليها من قبل قوات الدرك. وظل هذا أسفر عن مقتل ثلاثة أشخاص يعرفون بعضهم البعض، لغزا.

Aucun commentaire

Fourni par Blogger.