Ödülünü Necati Şaşmaz’ın elinden aldı

Ödülünü Necati Şaşmaz’ın elinden aldı


Birçok insan bu kısmı kaçırmış olabilir ama işte Meryem ile Necati Şaşmaz’ın diyalogu

“İnsanlık Elele” sloganıyla 10′uncusu gerçekleştirilen Türkçe Olimpiyatları’nın şarkı finali İstanbul’da yapıldı. Final, sloganına yakışır şekilde büyük bir buluşmaya sahne oldu. Jüride Türkiye’nin yakından tanıdığı isimler yer aldı. Necati Şaşmaz’ın da aralarında bulunduğu jüri üyeleri bu yılın finalistini belirlediler.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan Türkçe Olimpiyatları şarkı finali muhteşem bir atmosferde gerçekleşti. Osman Tan Erkır’ın sunuculuğunda gerçekleşen programa Türkçesiyle dikkat çeken yardımcı sunucuların röportajları da seslendirilen eserler kadar ilgi gördü.

Osman Tan Erkır’a göre jüri üyeleri ile tek tek röportaj yapan minik sunuculardan en şanslı olan Meryem oldu. Necati Şaşmaz ile konuşan Meryem’in heyecanı gözlerinden okunuyordu. Konuşmanın başında Meryem’e çicek sunan Necati Şaşmaz centilmenliğini bir kez daha gösterdi.

İŞTE O KONUŞMALAR


Geceyi nasıl buldunuz sorusuna Necati Şaşmaz’ın “çok muhteşem senin gibi” iltifatlarını alan Meryem’e Erkır, “çok şanslısın Necati Şaşmaz herkese bunu söylemez” diyerek şanslılığını anlattı.

Necati Şaşmaz konuşmasında yurtdışına giden ve eğitmenlik yapan gönüllüleri de unutmadı. Şaşmaz, “Bu eserleri yetiştiren, bu hizmet için gurbete gidenlere ayrıca


teşekkür etmek isterim” dedi.

İKİNCİNİN ÖDÜLÜNÜ VERDİ

10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Şarkı Finali’ni Türkmenistan’dan Ruslan Annamammedov kazandı. Azerbaycan’dan Sema Sultanova, seslendirdiği ‘Gönül Yarası’ adlı şarkısıyla ikinci olurken ödülünü ise Necati Şaşmaz’ın elinden aldı. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile birlİkte takdim ettiği ödül töreninde Necati Şaşmaz,

“Kimsenin kaybetmediğinin bilincindeyiz. Hem olar bizim için kazanç hem de onlar için biz kazanılmışız. Ahmet Özhan’ın da söylediği gibi racon itibariyle bende ikinciyi vermek zorunda kalıyorum” diye konuştu.

NECATİ ŞAŞMAZ’IN ELİNDEN ÖDÜL

Aucun commentaire

Fourni par Blogger.