بيان من صدمة كاث زوجتهCatlı'nın Eşinden Şok Açıklama

CatCatlı'nın Eşinden Şok Açıklama Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı´nın 13 yıldır konuşmayan eşi Meral Çatlı, sessizliğini ilk kez bozdu ve kayıp ajanda konusunda konuştu. Çatlı, “Ajandayı eşimin çantasını boşaltanlar bilir” dedi.

Kendi çevresinde “Reis” diye tanınan Abdullah Çatlı´nın Susurluk kazasında kaybolduğu öne sürülen çantasının halen Ergenekon davasında tutuklu sanık olarak yargılanan Sami Hoştan´da çıkmasından sonra Çatlı´nın eşi Meral Çatlı ilk kez konuştu. Çatlı, “Kocamın ajandası vardı. Kocamın çantasının içini kim boşalttıysa ajandayı da onlar bilir” dedi.

Susurluk kazasından sonra Cumhuriyet Savcılığı tarafından Abdullah Çatlı´nın eşyaları diye kendilerine teslim edilenlerin tam listesinin Hürriyet´te yayımlandığını belirten Meral Çatlı, eşinin boş çantasının da kimseyi ilgilendirmemesi gerektiğini söyledi.

Bana çantayı getirdiler

Yıllardır eşi ile ilgili iddialara cevap vermeyen ve suskunluğunu koruyan Meral Çatlı, Sami Hoştan´ın “Çatlı´nın çantası bende” açıklamasından sonra hürriyet.com.tr´nin sorusuna şu karşılığı verdi:

“Eşimin vefatından sonra onun şahsi eşyaları bize teslim edildi. Biz onları biliriz. Kazadan sonra Sami Hoştan eşimin çantasının içinde otomobil satışından alınan para ve kızıma ait kolyeyi getirdi. Boş çantayı da onun hatırası olarak saklamak istediğini söyledi. Biz de kendisine o çantayı verdik. Boş çantayı kendisine vermemiz kimseyi ilgilendirmez. Aslında bu konularda da kimseyle konuşmak da istemiyorum.”

Eşimin ajandası vardı

Meral Çatlı, eşinin ajandasının bulunduğunu ancak bu ajandada neler yazılı olduğunu bilmediğini belirtti. Çatlı, bu ajandanın nerede olabileceği konusundaki soruya şu karşılığı verdi:

“Kocamın çantasının içi kazadan sonra boşaltıldığına göre, bunu kim boşalttıysa ajanda da onlardadır. Cumhuriyet Savcılığı tarafından eşimin eşyaları diye teslim edilenler arasında çanta, ajanda yoktu.”

Meral Çatlı, Ergenekon Davası´nın tutuklu sanığı Sami Hoştan´ın boş çantanın kendisinde olduğuna ilişkin sözlerinin doğru olduğunu belirtti. Çatlı, kendisi ve kızlarına atfen bazı gazetelerde Hoştan´ın çanta ile ilgili sözlerinin doğru olmadığına ilişkin haberleri yalanladı. Meral Çatlı, “Ben kimseye ´çanta-manta görmedim´ demedim. Ancak, bizimle görüşülmemesine rağmen, görüşülmüş gibi böyle yazdılar” dedi.

“Sırrını, gölgesiyle bile paylaşmazdı”

Abdullah Çatlı´nın kayınbiraderi Nihat Aydoğan, kardeşi Meral Çatlı´nın, eşinin vefatından sonra onun çevresinde olan kişilerle yıllardır yüz yüze gelmediğini, telefonla konuşmadıklarını, kimseyle de bir ilişkilerinin olmadığını belirtti.

Aydoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz ne valiz, ne çanta derdindeydik. Bunların teslimi devletin görevidir. Biz, teslim edilenleri biliriz. Çantanın içinden bir şeyler alındıysa bunu bulmak da devletin görevidir. Abdullah Çatlı sırrını gölgesiyle bile paylaşmayan bir insandı. Kardeşimin çantanın içindekilerini bilmesi mümkün değil.”

Ajanda ve çanta için ne dediler?

Abdullah Çatlı´nın çantasının ve bu çanta içindeki ajandasının kayıp olduğunu Çatlı´nın yakın arkadaşı Haluk Kırcı gözaltına alındığı 1999 yılında Emniyet Organize Suçlar Şube Müdürlüğü´ndeki sorgusunda söyledi. O günden sonra bir çok sorguda Çatlı´nın kayıp çantası soruldu.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve halen bu davanın tutuksuz sanığı olan “Drej Ali” olarak tanınan Ali Yasak, sorgusunda kendisine Çatlı´nın kayıp çantasının sorulduğunu söyledi. Ali Yasak, “Ben bu çantayı ne kaza yerine gittiğimde gördüm, ne de duydum. Sami Hoştan´ın bu çantanın kendisinde olduğunu duruşma sırasında söylemesine memnun oldum” dedi.

Sami Hoştan´da kaldığı Silivri cezaevinden Hürriyet´e gönderdiği mektupta, çantanın içinde para ve kolye bulunduğunu, bunları Çatlı´nın ailesine teslim ettiğini, ancak ajanda konusunda bilgisinin olmadığını belirtti. Hoştan, “Çatlı, bütün olayları yapmış ve kaybolan çantada olan günlüklerde yaptıkları yazılıdır diye çıkan yalan haberlerin önünü kesmek için o açıklamayı yaptım. Haluk Kırcı da bilir ki Abdullah Çatlı günlük tutmazdı. Bunu Haluk Kırcı da bilir. Ancak Haluk Kırcı´nın hangi koşullar altında bunları ifadesinde söylediğini bilmiyorum. Öyle sanıyorum ki Kırcı bu konuda açıklama yapar” dedi.
حطم زوجته، التي توفيت تحطم ميرال سوسورلوك Catli كاث، لأول مرة عبد الله لا يتكلم لمدة 13 عاما، الصمت وتحدث عن تقويم المفقودة. Catli "boşaltanlar زوجتي تقويم محفظة يعرف،" قال.

حول نفسها، "من المعروف ريس بأنها" عبد الله حادث سوسورلوك Catli فقد اعتقلت المشتبه به في قضية ارجينيكون حاليا للمحاكمة باعتباره Hoştan'da حقيبة المزعوم بعد اندلاع زوجة سامي ميرال Catli كاث قال في المرة الأولى. Catli "، وكان جدول أعمال زوجي. الذي يعرف داخل كيس في حين ان تفرغ جدول أعمال زوجي، "قال.

نشر مكتب المدعي العام بعد وقوع الحادث في Catli سوسورلوك صحيفة حريت عبد الله على قائمة كاملة من البنود التي سلمت لهم أنه Catli ميرال، وقال إن زوجها ilgilendirmemesi كيس فارغ أو أي شخص.

جلبوا لي كيس

أجاب ميرال Catli، سامي Hoştan'ın "حقيبة كاث أنا" وأعلن Hurriyet.com.tr الصورة مسألة عدم الرد على مزاعم عن زوجته والصمت الذي يحمي لسنوات، و:

"تم تسليم أمتعتهم الشخصية زوجتي بعد وفاته بالنسبة لنا. نحن نعرفهم. بعد وقوع الحادث، تلقى المال من بيع Hosta سامي وابنتي لقلادة زوجتي في قضيته، أحضر السيارة. وقال انه يريد ان يبقيها في الذاكرة من كيس فارغ. نحن كما قدم له حقيبة. لا أحد يعطيه كيس فارغ. في الواقع، أنا لا أريد أن أتحدث إلى أي شخص في هذه المناطق ".

كان هناك جدول أعمال زوجتي

ميرال Catli، أن جدول أعمال زوجته، لكنه قال انه لا يعرف ما هو مكتوب في التقويم. Catli، حيث قد تكون الإجابة في جدول الأعمال بشأن هذه المسألة:

"زوجي في الحقيبة بعد وقوع الحادث، وفقا لboşaltıldığına، الذي أفرغ عليه ولهم تقويم. من بين تلك التي يقدمها مكتب المدعي العام والبنود حقيبة يد زوجتي، والتقويم، لا شيء ".

ميرال Catli التحقيق ايرجينيكون هو قيد الاعتقال بتهمة كلام فارغ Hoştan'ın سامي ذكرت بشكل صحيح أن الحقيبة نفسها. Catli، في اشارة الى نفسه وكلمات ابنته عن بعض الصحف غير صحيحة، والخبر وتنفي Hoştan'ın حقيبة. Catli ميرال: "أنا لا أحد" كيس مانتا أنا لم أر "أنا لا أقول. لكن، على الرغم من görüşülmemesine لنا، مثل التفاوض وكتبت: "قال.

"الأسرار، حتى في ظل paylaşmazdı"

السيد عبد الله شقيق Aydogan في كاث القانون، شقيق كاث ميرال الدولة، إلا أن الناس من حوله لسنوات بعد وفاة زوجته ليس وجها لوجه، من قبل konuşmadıklarını الهاتف، وإذا كان أي شخص قال العلاقة.

وقال Aydogan:

واضاف "نحن لا الأمتعة، وحقائب اليد derdindeydik ما. إيصالها للدولة. نحن نعرف إنجازها. حصل شيء ما في كيس للعثور عليه من واجب الدولة. حتى في ظل رجل لا نشارك سر Catli عبد الله. أخي ليس من الممكن معرفة محتوى كل كيس ".

وتقويم ما قالوا في الحقيبة؟

وفقد عبد الله حقيبة كاث كاث، وهذه الحقيبة هو صديق مقرب من جدول الأعمال واحتجزته في عام 1999، وقال هالوك Kırcı مديرية شرطة الاستعلام من فرع الجريمة المنظمة. ومنذ ذلك الحين، فقد طلب الكثير من الاستعلام حقيبة كاث.

اعتقل في قضية ارجينيكون والمتهم لا يزال معلقا في هذه الحالة، قال ان "Drej علي" علي، المعروف باسم الاستعلام، المحرمة، كاث sorulduğunu فقدت حقيبة. علي المحرمه، وقال: "رأيت هذه الحقيبة ذهبت إلى موقع الحادث، ولا يسمع. خلال جلسة الاستماع، وهذا هو كيس نفسها Hoştan'ın سامي يسرني أن أقول، "قال.

سيليفري السجن، بعثت برسالة الى Hoştan'da الصحيفة ان سامي، وقلادة أن المال في حقيبة، وتسليمها لهم أن عائلة كاث، لكنه قال ان المعلومات حول الجدول الزمني. Hosta "Catli، بتسجيل كافة الأحداث التي جعلت من وخسر في الحقيبة كما هي مكتوبة بيان انه لم تقع إلى قطع الجزء الأمامي من هذه الانباء. عبد الله يعلم أن يوم tutmazdı Kırcı هالوك Catli. وأنا أعلم أيضا Kırcı هالوك. لكن هالوك Kırcı'nın بيانا قال فيه انهم لا يعرفون تحت أي ظروف. وأعتقد أن يصدر بيانا حول هذه القضية Kırcı "قال.

Aucun commentaire

Fourni par Blogger.